Öneriler

Smart TV’de IPTV nasıl kaydedilir?

Smart TV’de IPTV nasıl kaydedilir?

 Bu makale, kendinize en uygun dijital TV kaydediciyi seçmenize yardımcı olmak için PVR’ler, DVD kaydediciler ve akıllı TV PVR’leri arasındaki farkları keşfetmenize yardımcı olur. Televizyonumu nasıl akıllı hale getirebilirim?

Video kaset kaydediciler eski olabilir, ancak bu bizim favori programlarımızı kaydetmek için yeni yöntemler keşfetmemizi engellemedi. Artık TV kaydetmek için her zamankinden daha fazla alternatif var ve bunların hiçbirinin bir dolap dolusu video kaset bulundurmasına gerek yok. Bu kılavuz, seçeneklerinizi belirlemenize ve gereksinimlerinizi en iyi karşılayan cihazı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kişisel video kaydediciler (PVR’ler)

PVR’ler, yerleşik bir sabit sürücü üzerinden TV kanallarından kayıt yapmanızı sağlayan birincil cihazlardır. İşte bilmek istediğiniz her şeyin hızlı bir sınıflandırması.

 • PVR’ler aynı anda birçok programı kaydetmenizi sağlar. Bazı durumlarda, başka bir kanalı izlerken bile bu kadar.
 • Hepsi Full-HD TV kaydedebilir.
 • Ne izleyeceğinizi ve kaydedeceğinizi belirleyen yerleşik EPG’ye sahiptirler.
 • Normalde 500 GB ila 1 TB (1.000 GB) arasında yerleşik bir sabit disk sürücüsüne sahiptirler.
 • 500 GB’lık bir sabit disk, 125 saatlik HD çekimi ve 250 saatlik SD ortamı içerebilir.
 • Bazıları internete bağlanır ve iPlayer gibi yakalama ve akış uygulamalarına erişmenizi sağlar.

Tüm PVR’ler eşit yaratılmamıştır. Harika görünen, kulağa hoş gelen ve kullanımı kolay bir tane bulun.

DVD kaydediciler

Bir DVD kaydedici, TV programlarını kaydedilebilir bir DVD diskine kaydeder. Bununla birlikte, bir DVD normalde yalnızca bir ila dört saatlik görüntü taşıyabilir. Merkezi TV kayıt cihazınız olarak kullanmayı planlıyorsanız, yerleşik sabit diskli bir tane satın almak en makul seçimdir.
Bu cihazlar bir süre popülerdi, ancak son on yılda erişilebilir sayısında açık bir düşüşe tanık oldu.

Artıları:

 1. Uzun süreli konaklama için TV programlarını kaydedebilirsiniz.
 2. Kayıtları aileniz ve arkadaşlarınızla dağıtabilirsiniz.

Eksileri:

 1. Bir seferde sadece bir program kaydedebilirsiniz
 2. Çoğu DVD oynatıcı HDTV kaydedemez
 3. Genellikle kullanımı PVR’lerden daha karmaşıktır
 4. Yalnızca Freeview kanallarını kaydedebilir
 5. Devamında artık daha az

PVR/DVD kaydedici

PVR/DVD kaydedici, bir PVR’nin sabit disk depolama kapasitesini (genellikle 250 saat veya HD olarak 125) birleştirir ve kişisel kayıtlarınızı uzun süre saklamak veya başkalarıyla dağıtmak istiyorsanız DVD’ye taşıma avantajıyla birleştirir. Her iki dünyanın da en kullanışlısını istiyorsanız bu harika, ancak DVD kaydedicilere çok benzer şekilde, artık nadir görülen bir şey.

Artıları:

 1. Kapsamlı dahili sabit disk
 2. DVD’ye arşivleyebilir

Eksileri:

 1. Genellikle bir seferde yalnızca bir program kaydedebilir
 2. Bağımsız bir PVR’den daha zor kullanım
 3. Piyasada çok nadir

Bunların kullanımı genellikle iyi bir bağımsız PVR’den daha zordur. Dolayısıyla, hem PVR hem de DVD kaydedici gerekiyorsa, yer sorunu dışında iki ayrı cihaz satın almanızı öneririz.

TV’nizi bir PVR’ye nasıl dönüştürebilirsiniz?

Bazı durumlarda, bir PVR satın almanız bile gerekmeyebilir. Bazı gelişmiş akıllı TV’lerde yerleşik bir PVR kapasitesi bulunur. Bunu kullanmak için, daha sonra TV’deki USB bağlantı noktalarından birine bağlanan bir USB sabit sürücüye veya bellek çubuğuna ihtiyacınız olacak.

Yalnızca TV’nin yerleşik Freeview veya Freesat tarafından yerel olarak alınan yayınları kaydedebileceksiniz. Bu, Sky set üstü kutusu veya Amazon Fire TV Stick gibi harici bir cihazdan hiçbir şey kaydedemeyeceğini gösterir.

Ayrıca TV’de yerleşik olarak bulunan tuner sayısıyla da sınırlı kalacaksınız. Yalnızca bir tane varsa, yalnızca izlediğiniz aynı programı kaydedebilirsiniz. İki, bir gösteriyi kaydederken diğerini izleyebileceğiniz anlamına gelir. Ancak bunun iyi tarafı, bağımsız bir PVR satın aldığınızda ihtiyacınız olan sabit sürücü boyutuyla sınırlı olmamanız ve istediğiniz boyuttaki sürücüyü bağlayabilmeniz ve çok daha uygun maliyetli olmalarıdır.

Yorum Gönder