Öneriler

MAG Kutusu Sorunları

MAG Kutusu Sorunları

 MAG kutularında genellikle bazı özel sorunlarla karşılaşırız.

Karşılaştığımız 2 yaygın hata mesajı:

  • STB engellendi veya Siyah Ekran
  • Sayfa Yükleme Hatası
  • Yükleme çubuğu sıkışmış

Bu yazımızda bu sorunları çözeceğiz.

MAG kutusu nasıl kurulur?

STB engellendi (Siyah Ekran)

STB engellendi MAG’de çeşitli nedenlerle gerçekleşir. bir liste yapacağız ve olası tüm nedenleri açıklayacağız.
Not: Son zamanlarda bazı MAG kutularında yalnızca bir Siyah ekran STB engellenen hata mesajı yerine.

MAC adresi aboneliğe eklenmedi veya Kaldırıldı

MAG kutuları için MAC kutusunu IPTV aboneliğine eklemek gerekir. MAG cihazlarında MAC adresi nedir?
Ayrıcalıklı IPTV sağlayıcıları, IPTV aboneliğinizi düzenleyebileceğiniz bir gösterge panosu sunar, gösterge panosunda MAC’i ekleyebilir veya hala abonelikte olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Ve herhangi bir gösterge panosu yoksa, bu durumla ilgili olarak IPTV sağlayıcısı ile iletişime geçmeniz gerekir.

Yanlış bir MAC adresi ekleme

Bir şekilde yanlışlıkla IPTV kontrol panelinize yanlış bir MAC adresi eklerseniz, bu hatayı ekranınızda görme ihtimaliniz %100’dür. Bu nedenle, panelinize eklediğiniz her karakteri ve numarayı arkadan iki kez kontrol etmenizi şiddetle öneririz. MAG cihazınızın yanında.

Hattın süresi doldu

IPTV aboneliğinizin süresi dolmuş ise ekranınızda STB engellendi (Siyah Ekran) hatası ile karşılaşacaksınız. Bu yüzden IPTV kontrol panelinize geri dönün ve aboneliğinizin süresinin dolup dolmadığını iki kez kontrol edin ve süresi dolmuşsa hattı uzatın.

Hat devre dışı

IPTV sağlayıcıları, aynı anda izin verilenden fazla cihazda kullanılan abonelikleri engeller (devre dışı bırakır). Bu yüzden hattın bloke edilip edilmediğini IPTV servisi ile kontrol etmelisiniz.

ISP blokajı

STB bloke (Siyah Ekran) hatasının ortaya çıkmasının bir başka nedeni de ISP blokajıdır. Bu durumda, sizinle iletişime geçmenizi öneririz. İnternet servis sağlayıcısı ve daha fazla bilgi isteyin. Bu sorundan emin olmak için telefonunuzdan 4G bağlantısı gibi başka bir internet bağlantısıyla da deneyebilirsiniz.
ISP blokajı için son çözüm güvenilir bir VPN ancak MAG kutuları için VPN yüklemek için özel yönlendiriciye ihtiyacınız olduğunu lütfen unutmayın.

Yanlış bir portal adresi ekleme

İlk nedenle tamamen aynı, MAG kutunuza yanlış bir portal adresi eklerseniz, bu hatayı tekrar görme olasılığınız %100’dür. Şimdi IPTV sağlayıcınızdan ve MAG cihazınıza sorarak doğru portal adresini öğrenin. MAG kutusundaki portal adresini nasıl değiştirebilirim?

Sayfa Yükleme Hatası

Çoğunlukla bu sorun, bir internet bağlantısında sorun.

Üzerinde Sayfa Yükleme Hatası Ekranda, her şey yolundaysa “Ethernet Bağlantısı: YUKARI” veya Ethernet bağlantı noktası yönlendiriciye bağlı değilse “AŞAĞI” diyecektir. Ayrıca, İnternet bağlantınızın iyi çalışmaması da olasıdır, bu nedenle İnternet erişiminin mevcut olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Bu sorunu nasıl çözeriz

İlk olarak, bu hata genellikle İnternet bağlantısının olmamasının bir sonucu olarak ortaya çıkar. kurulum kutusu. olduğundan emin olmalısınız Ethernet kablosu STB’niz ve yönlendiriciniz arasında takılı.

bu LAN ışığı bilgisayarınızın arkasına bağlı olan yönlendirici bağlantı noktasında STB aydınlanmak zorundadır. Ayrıca kurulum kutusunun arkasındaki bağlantıyı kontrol edin, kablonun kurulum kutusuna takıldığı yerde bağlantının kendisinde biri turuncu diğeri yeşil olmak üzere 2 ışık olmalıdır.
Yönlendiricideki ışık veya STB bağlantı noktalarındaki ışıklar yanmıyorsa, bir bağlantı sorunu vardır ve Ethernet kablosunun değiştirilmesi şiddetle tavsiye edilir.

Bu değişikliklerden sonra bile sorun devam ederse, sonraki adım hem yönlendirici hem de kurulum kutusu güç kablolarını çıkarmaktır. Çıkardıktan sonra, önce yönlendirici güç kablosunu geri takın ve iki dakika sonra STB güç kablosu.

Router’ınız bir odaya yerleştiriliyorsa ve setup kutunuz başka bir odadaysa ve router’a Ethernet hattı ile bağlıysa lütfen soketlerdeki ışıkları kontrol ediniz. Bu yanmıyorsa, güç hattı yönlendiriciyle olan kablosuz bağlantısını kaybetmiştir ve hem yönlendiriciyi hem de güç hattını yeniden başlatmanız gerekecektir.

Işık geri geldiğinde, kurulum kutusunu da yeniden başlatmanız gerekir. Işık yanıyorsa ve STB hala yükleme ekranında takılı kalıyorsa, güç hattının ön tarafında LAN ışığının olduğundan emin olmanız gerekir.

MAG kutusuna takılan yükleme çubuğu

Bazen kullanıcılar geçiş yapmaya çalıştığında ekranda bir yükleme mesajı belirir. Bu sorun, hem modemi hem de STB’yi yeniden başlatarak çözülebilir.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle görüşmekten çekinmeyin.

Yorum Gönder