Öneriler

Eski bir televizyonum var, yine de IPTV servislerine erişebilir miyim?

Eski bir televizyonum var, yine de IPTV servislerine erişebilir miyim?

 Bunu yapmak için, TV’nizi IPTV  alıcısının yanı sıra TV’nizi İnternet’e bağlayacak olan  IPTV Medya Kutusu veya kurulum kutusu  ( STB ) adı verilen harici bir cihaza  TV’nizi bağlamanız gerekir. Android kutusu ,  MAG kutusu ,  Enigma kutusu ,  Apple TV kutusu ,  Roku  ve benzeri gibi pazarlarda çok sayıda popüler IPTV Medya Kutusu bulunmaktadır  .

Zaman geçtikçe TV’ler daha akıllı hale geliyor ve bu da eski TV’lerin sahibini akıllı özelliklerden ve uygulamalardan kurtaracak; bununla birlikte, eski TV’ye bağlanabilen ve onları akıllı olana çevirebilen çok sayıda medya oynatıcı mevcuttur. Bu cihazlardan bazıları Apple TV,  Roku  Premier,  Amazon FireTV , Nvidia Shield TV, Google  Chromecast  ve benzerlerini içerir.

Kurulum kutuları

Eski bir TV’yi akıllı hale getirmenin tek çözümü kurulum kutusu kullanmaktır. Eski bir TV’de kurulum kutusu kullanmak size IPTV kanalları dışında daha fazla özellik ve seçenek getirecektir.

Android kurulum kutuları

Örneğin bir Android kutusu kullanarak  Google Play Store’a bağlanıp  binlerce Android oyunu indirebilir ve bu oyunları TV’nizde oynayabilirsiniz. Hem IPTV kanallarına sahip olmak hem de Android oyunları oynamak için en iyi kurulum kutusu, ayrıca bir Gamepad veya android oyunlarını oynamayı kolaylaştıran bir denetleyici ile birlikte gelen Nvidia Shield’dir. 

iOS kurulum kutuları

Bu kurulum kutuları, kullanıcıların video, müzik ve podcast akışı yapmak ve ayrıca  App Store’dan uygulama ve oyun indirmek için bir HDTV kullanmasını sağlar . AppleTV bu işletim sistemi için en iyi seçenektir ve bir Android kutusunun sunduğu tüm özellikleri sunar, ayrıca Siri’den ses kontrolü ekleyen bir uzaktan kumanda, bir dokunmatik yüzey ve oyun için bir ivmeölçer ve jiroskop ile bu cihazı daha da iyi hale getirir Diğer platformlara kıyasla çözüm. 

MAG kutuları

Infomir’in MAG’ı, dünyadaki en büyük IPTV cihazlarından biridir. 2007’den sonra Infomir, MAG markasına uygun Set Üstü Kutular üretmektedir. Bu Set Üstü Kutular, medya içeriklerinizi hızlı bir şekilde düzenlemenize ve IPTV hizmetlerini kullanmanıza olanak tanıyan çok işlevli cihazlardır. MAG kutularının en son sürümleri gömülü bir Android işletim sistemine sahip olacaktır, ancak IPTV sağlayıcınızın bu yeni sürümleri desteklediğinden emin olmanız gerekir. 

Kurulum kutusu TV’ye nasıl bağlanır

Bu çok kolay ve basit…

  • TV Kutusunu TV monitörüyle aynı odaya koyun.
  • Kurulum kutunuzu bir elektrik prizine bağlayın.
  •  TV Kutusundan gelen bir  HDMI kablosunu TV’deki kullanılabilir bir HDMI bağlantı noktasına bağlayın.
  • TV’nizi açın ve girişi uygun HDMI bağlantı noktasına getirin.
  • Şimdi kurulum kutunuzu WiFi veya Kablo üzerinden bir internet bağlantısına bağlayın.
  • Şimdi kurulum kutunuzu açın ve açılmasını bekleyin. Artık IPTV kanallarını   yukarıda açıklanan talimatlara göre ESKİ TV’nizde izleyebilirsiniz.

Yorum Gönder