Öneriler

Apple TV’de Plex nasıl kurulur?

Apple TV’de Plex nasıl kurulur?

 Apple TV, Chromecast veya Roku kutularını tartışıyor olsak da, bugünlerde en önemli şey isteğe bağlı akış içeriğidir. Not: Bu kılavuz, Apple’ın tvOS’u için resmi Plex uygulaması içindir ve onu 4. nesil Apple TV ve üstü ile sınırlar. Apple TV nedir?

Apple TV’nize Plex Nasıl Kurulur

Tüm Plex deneyiminin kullanıcı dostu özellikleri, kurulum sürecinde gerçekten parlıyor. Yalnızca Apple TV Plex uygulaması ayrıntılı değil, aynı zamanda Plex ekibi, uygulamayı Plex sisteminize bağlama yöntemini kesinlikle ağrısız hale getirdi. IP Televizyon Uygulaması aracılığıyla Apple TV’ye IPTV yükleyin.

Aşama 1: Başlamak için Apple TV’nizi çalıştırın ve aşağıda işaretlendiği gibi ana ekranda seçim yaparak App Store’a gidin.

Adım 2: App Store uygulamasında arama seçeneğini seçin ve “pleksi”. Düz eski “seçtiğinizden emin olun.pleksi” gibi benzer sondaj uygulamalarından hiçbiri değilBasit X – Plex için”.

Aşama 3: Aşağıda görüldüğü gibi ayrıntılı görünümde “Düzenlemek” buton.

4. Adım: Kurulum tamamlandıktan sonra “Düzenlemek” düğmesi “ konumuna dönecektir.Açık”. Plex uygulamasını başlatmak için tekrar tıklayın.

Plex açılış ekranından sonra, Plex hesabınıza giriş yapmanız istenir. Uygulama size şöyle bir güvenlik kodu verecektir:

Adım 5: Bu dört karakterli alfasayısal kodu alın ve şu adresi ziyaret edin: Plex.tv/bağlantı ve Apple TV Plex uygulamasını Plex hesabınıza bağlamak için kodu girin. Hem web sitesinde hem de Apple TV uygulamasında neredeyse aynı anda Plex’i kullandığınız için teşekkür eden onaylar alacaksınız.

Onay ekranından sonra, hesabınıza bağlı tüm Plex medya sunucusunu göreceksiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde çok akıllıca adlandırılmış bir medya sunucumuzu görebilirsiniz “plexmediaserver_1”. Üzerindeki medyaya erişmek için sunucuyu seçin.

Bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçin ve adımlar bitti, artık Apple TV’nizde plex’i kullanabilirsiniz. Sorularınızı ve geri bildirimlerinizi göndermekten çekinmeyin ve makalelerimizin ve içeriklerimizin kalitesini iyileştirmemize yardımcı olun.

Yorum Gönder