Öneriler

Android Box nedir?

Android Box nedir?

 bu bir mini bilgisayar izlemek için kullanılabilen Android işletim sistemini çalıştıran cihaz IPTV. Nvidia Shield dahil olmak üzere çeşitli Android TV Box markaları var, Amazon Yangın Kutusuçeşitli Android uygulamalarıyla donatılmış Xiaomi MI Box, Minix Neo ve benzerleri.

Bir Android TV kutusu genellikle bir televizyon kutusu çalıştırmak Android işletim sistemi. Bu, akıllı telefonunuzda, tabletinizde ve dünyanın her yerindeki diğer cihazlarda görünen işletim sistemiyle aynı işletim sistemidir.

Android Kutusunda IPTV

Kullanabileceğiniz birçok uygulama var aktarım Ancak Android Kutunuzdaki IPTV kanalları, IPTV Akıllıları , GSE Akıllı IPTV ve Mükemmel oyuncu bir Android kurulum kutusundaki en uygun seçimlerdir. Nasıl TV’ye bir Android kutusu bağlamak?

Android kurulum kutusu nasıl çalıştırılır

Şimdi size eski TV’nize bir set box’ı nasıl bağlayacağınızı ve onu bir akıllı TV’ye nasıl çevireceğinizi göstereceğiz.

Kabloları bağlama

Başlangıçta, HDMI kablosu. Normalde kutuda bir tane var. Değilse, bir çevrimiçi mağazadan veya yerel mağazadan satın alabilirsiniz.

sonraki Ethernet kablosu. Bu keyfi. İnternet servis sağlayıcınızın sunduğu tüm bant genişliğini kullanmak istiyorsanız, WiFi’yi seçebilir veya doğrudan kablo ile bağlanabilirsiniz. Fırsatınız varsa, kablolu Ethernet’e gidin. Bu bir alternatif değilse, yine de kablosuz olabilirsiniz.

Düz bir şerit Ethernet kablosu kullanabilirsiniz. Daha küçük yer kaplarlar ve onları daha kolay kapatabilirsiniz. Oyunda hiçbir ayrım yok, ancak en azından bir CAT 5 ethernet kablosu kullanmanızı öneririz.

Son bağlantı basit olanıdır. Güç kablosu. Bir çıkış bulun ve prize takın.

İnternet ağı seçme

Başka bir şeye başlamadan önce cihazınızı internete bağlamanız gerekir. Bazı şirketler, cihazı ilk kez yüklediğinizde cihazı nasıl bağlayacağınıza karar vermenizi sağlar. IPTV akışı için gereken minimum bant genişliği.

Cihazı ilk açtığınızda cihazınız internete bağlamanızı sağlamıyorsa, bunu manuel olarak yapmanız gerekir. şuraya git Ayarlar cihazınızın bölümüne tıklayın ve . Buradan Ethernet veya Wi-Fi kullanabilecek ve ağınızı seçebileceksiniz.

Google hesabı oluştur

Kutuyu internete bağladıktan sonra yapmanız gereken ilk şey, bir Google hesabı oluşturmak ve önceden yüklenmiş uygulamaları güncelleme ve ihtiyaç duyduğunuz verileri senkronize etme sürecini başlatmak. Normal TV’nizi Akıllı TV’ye dönüştüren tonlarca farklı uygulama ve Android oyunu indirmek için Google Play Store’u kullanabilirsiniz.

Android kutunuzu güncelleme

Güncellemeleri indirmek her cihaz için karmaşıktır. Normalde bir uygulamada bulunur, ancak ayarlar bölümünde de olabilir. Sadece cihazı oluşturan üreticiye bağlıdır.

Kurulum kutunuzu güncellemek için gidebileceğiniz daha yaygın yerlerden bazıları şunlardır:

  • İçinde Ayarlar menü açık Hakkında bölümügenellikle bir seçenek vardır Sistem güncellemesi. NVIDIA Shield TV’de, bu ekrandan uygun olduğunda otomatik indirme için sistem yükseltmeleri de yükleyebilirsiniz.
  • İçinde Tüm Uygulamalar bölümünde, görünüşe göre adındaki uygulamaları bulacaksınız. Sistem güncellemesi veya Güncelleme ve Yedekleme kutuyu güncellemek için kullanabilirsiniz.

Çözüm

Bu yazımızda kurulum kutularını kullanarak eski televizyonunuzu nasıl akıllı televizyona çevirebileceğinizi anlatmaya çalıştık ve televizyonunuza nasıl android box bağlayabileceğinizi anlattık. Bu makalede eksik bir şey varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle görüşmekten çekinmeyin.

iptvhelpcenter.com tarafından geliştirildi

Yorum Gönder